Trudno o klientów z pieniędzmi

Deweloper nie ma łatwo, zwłaszcza w czasach kryzysu, który dosięgnął także branży budowlanej. Kiedy firma deweloperska nie ma pieniędzy, by rozpocząć lub sfinalizować inwestycję, musi prosić o pomoc banki, jednak one niechętnie udzielają kredytów. Ostatnia nadzieja jest zatem w klientach, którzy dysponują własnymi pieniędzmi i będą w stanie wyłożyć je na budowę. Jednak i o takich jest równie trudno.

Deweloper ma na sprzedaż domy jednorodzinne Poznań Ogrody i mieszkania

Dla dewelopera klient z dobrą sytuacją finansową jest najlepszą opcją przy zawieraniu umów. Firma wówczas nie musi martwić się o to, skąd pozyskać środki na realizacje inwestycji. Jednak mało którego klienta indywidualnego stać na wyłożenie kilkuset tysięcy złotych. Nadzieja dla firm deweloperskich jest jeszcze w tym, że klienci ci mają zdolność kredytową i w przypadku braku zasobów finansowych to im banki udzielą pożyczki. Jednak czasami i to jest nieosiągalne.

W takiej sytuacji, gdy deweloper nie może pozyskać środków finansowych, niejedna firma zostaje skazana na rezygnację z zamówienia i co za tym idzie – stratę potencjalnych zysków płynących z kolejnej inwestycji.